wtorek, 25 października 2011

Złóż sobie buty ... :) Nowy pomysł United Nude :)

buty United Nude Flat Pack
mat. prasowe

Cześć :)

Mąż podchodzi do mnie i pyta zerkając na zdjęcie po lewej "A co to jest? Jakiś stolik na laptopa?"... Kiedy dowiedział się, że to but, który samemu można złożyć, to wybuchł śmiechem :) Szczerze przyznam, że moje pierwsze skojarzenie z tym zdjęciem to fotel dentystyczny :)
To jednak naprawdę model butów do samodzielnego złożenia - najnowszy pomysł firmy United Nude, który powstał w ramach projektu obuwia nadającego się do funkcjonowania w przestrzeni kosmicznej. Według autorów buty można stworzyć w 20 minut i bez problemu są one w stanie wytrzymać ekstremalne warunki przestrzenne, czyli m.in. ciśnienie i temperaturę.
Podstawa buta to płaskie elementy z kawałków włókna węglowego, które łączone są ze sobą przy pomocy cienkiego druta. Górną część natomiast stanowi koronka wykonana z dwóch wycinków skóry. Szkoda tylko, że nie udało się zaprezentować tego bucika na ludzkiej stopie. Pomysł jednak na pewno bardzo oryginalny. Ale czy buty rzeczywiście są wygodne? Z drugiej strony po co komu w kosmosie takie obuwie? :) Zapraszam do obejrzenia zdjęć projektu.

2 komentarze:

Proszę o pisanie przemyślanych komentarzy

Podobne wpisy