poniedziałek, 28 maja 2012

Hity i trendy obuwnicze - wiosna/lato 2012 !!!

emisia1-abcstardoll.blogspot.com

Witajcie :)
Dziś proponuję Wam krótki przegląd tego, co najczęściej będzie i jest zakładane na damskie nogi w tym sezonie. Czym charakteryzują się i wyróżniają tegoroczne trendy? Jakie buty kupić, by wyglądać modnie? O tym dowiecie się właśnie z tego wpisu. But na zdjęciu po lewej ma praktycznie wszystkie elementy, o których za chwilę wspomnę - obcas na słupku, zaznaczony czubek, zapięcie na kostce, no i plastik ... "plastik bombastik" - kiczowaty hit nadchodzącego lata :)
No, ale po kolei ... Na początek buty z zaznaczonym czubkiem. Często jest to obuwie dwukolorowe, a wyróżnienie przodu buta czyni go bardziej efektownym, eleganckim. Nie wiem, jak Wam, ale mi bardzo się ten pomysł projektantów podoba. Dzięki temu obuwie nabiera zupełnie innego charakteru, jest bardziej ożywione i w moim odczuciu, lepiej komponuje się ze strojem :)
Buty na słupku... w zasadzie pojawiły się na sklepowym półkach dość niedawno. Nie pamiętam, by w ubiegłym roku sklepy były zarzucone tego typu obuwiem. Moja opinia? Szczerze mówiąc, to buty tego typu nie są zupełnie w moim stylu. Jak dla mnie sprawiają wrażenie zbyt ciężkich, masywnych i (pewnie się mylę) niewygodnych ... Uważam też, że takie obuwie źle prezentuje się na szczupłej nodze (zbytnio ją obciąża).Kolejny trend ... flatformy - dla mnie moda dziwna, wręcz śmieszna momentami. Obuwie tego typu zawsze kojarzyło mi się z osobami, które mają problemy z poruszaniem się i np. z powodu krótszej jednej nogi muszą korzystać z tego typu obuwia, by w móc miarę równo i stabilnie się poruszać. Robienie z takiego obuwia butów stylowych? Błąd! W takich butach naprawdę źle się chodzi ...Co jeszcze przygotowali nam projektanci? Powrót do bucików zapinanych na kostce. Dużo się mówi o tym, że tego typu obuwie skraca nogę... Może i tak, ale jeżeli jest to obuwie na wysokim obcasie, to niekoniecznie tak jest :) Zresztą sami zobaczcie to na poniższych zdjęciach. Butom zapinanym na kostce jak najbardziej mówię TAK :)

Buty plecione ... to trend, który nieco powrócił do łask i dość mocno było go widać również w ubiegłym sezonie. Tego typu obuwie bardzo mi się podoba, ale jednak nie do wszystkiego możemy je ubrać. Na plażę czy na letni spacer jak najbardziej, ale już na poważnym spotkaniu raczej nie wypadałoby się pokazać w takich butach. Obuwie zdecydowanie przeznaczone do używania "po pracy" :)No i na koniec plastik, czyli coś dla osób, które lubią katować swoje stopy. Kochani, plastik czy guma, jest wskazana w przypadku kaloszy. Ale katować swoją nogę w plastikowym bucie w 30 stopniowym upale? Nie radzę, łatwo o odparzenia, otarcia i odciski. Odradzam tego typu buty, choć nie wiem, jak ładnie by wyglądały :)No i jak Wam się podobają tegoroczne sugestie projektantów? Trzeba przyznać, że pomysłów mają wiele, a niektóre są naprawdę godne uwagi :) Z pewnością posiadacie w swoich garderobach obuwie podobne do tego prezentowanego w dzisiejszym wpisie. Pochwalcie się więc, co to za buciki, jak się noszą i czy nie żałujecie ich zakupu :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o pisanie przemyślanych komentarzy

Podobne wpisy